To nie czas zmienia ciebie! To ty zmieniasz się w czasie!

09:48


Kiedy jesteś dzieckiem dzień wydaje ci się taki długi, tyle rzeczy jeszcze się przecież dzisiaj wydarzy. Kiedy masz 20 lat wydaje ci się, że na wszystko masz jeszcze czas, dlatego nie spieszysz się do tego, aby zbyt poważnie podchodzić do życia.

Kiedy stajesz się dorosła czas dany ci na to, co chcesz jeszcze w życiu zrobić zaczyna się nagle kurczyć, pędzi jak szalony, a ty pewnego dnia się budzisz i masz wrażenie, że wszystko już za tobą.

Nie ulegaj jednak tej iluzji, która poprowadzi cię w odrętwienie i stagnację, bo skoro nic się już nie wydarzy, to po co się starać? Doświadczenia życiowe, które nabywamy z czasem są naszym ogromnym atutem. To przecież właśnie nasze przeżycia, emocje, złe i dobre chwile w życiu tworzą naszą niepowtarzalną historię.

Owszem, czas który mamy już za sobą, daje nam także pewien życiowy balast. Czasem są to bardzo bolesne doświadczenia, a czasem po prostu nauczki od losu. Życie nikomu nie szczędzi takich zdarzeń. Nie ważne czy jesteś gwiazdą ekranu, znanym politykiem, projektantką mody, czy pracującą w fabryce mamą. Na pewno masz już na swoim, emocjonalnym koncie całkiem niezły kapitał w postaci wzruszeń, morza wylanych łez i trudnych relacji z ludźmi, którzy cię zawiedli. Wiele rzeczy w twoim życiu pewnie się nie udało i nie wszystko poszło zgodnie z wcześniej wymyślonym przez ciebie planem. Naprawdę, nie tylko ty tak masz!

Śledząc historie wielkich marek osobistych i ludzi, którzy osiągnęli wiele wyraźnie widać, że wiek i doświadczenie nie były przeszkodą. Wręcz przeciwnie! Okazały się zapleczem, kapitałem zbieranym przez lata po to, aby zostać wykorzystanym w odpowiednim czasie. Twórcy takich marek jak Coca-Cola, KFC czy McDonald’s nie stworzyliby swoich potęg, gdyby nie fakt, że sięgnęli wreszcie po swoje unikalne doświadczenie i zbierany latami potencjał.

Nie patrz więc na upływający czas, jak na swojego największego wroga, nawet jeśli dwadzieścia lat temu miałaś na życie inne plany. Czas uczynił cię bogatszą w niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju przeżycia, dzięki którym jesteś teraz tym, kim jesteś. Historie innych ludzi potwierdzają, że wiek nie musi być przeszkodą w spełnianiu marzeń. Taką przeszkodą możesz być najwyżej sama ty!

Podobne artykuły

0 komentarze

Autor

Moje zdjęcie
PR Manager oraz specjalista w zakresie budowania wizerunku i marki osobistej. Wieloletnie doświadczenie zdobywała w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Pracuje z muzykami, artystami, ekspertami i osobami publicznymi oraz markami firm. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas wieloletniej pracy w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Właściciel Agencji IMAGE TEAM, która współpracuje z osobami publicznymi i artystami w zakresie managementu artystycznego, produkcji festiwali i koncertów, eventów oraz marketingu i PR w nowych mediach. Trener biznesu i coach marki osobistej. Prowadzi szkolenia i warsztaty w zakresie budowania marki osobistej, kreowania wizerunku, komunikacji, public relations i etykiety w biznesie. Członek Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Autorka książki „Droga do gwiazd. Jak budować wizerunek i markę osobistą?” oraz artykułów specjalistycznych w “Marketing&Biznes, “Forum Logopedy”, “KoBBieciarnia Beauty&the Business”.

Copyright

Copyright. Alina Stasiak 2014-2017. All Rights Reserved.

Wszelkie materiały zamieszczone w niniejszym serwisie chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Portal zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z serwisu pod warunkiem podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu źródła wraz z nazwiskiem autora tekstu. Dziękuję!

Kontakt

Jeśli masz do mnie pytania, sugestie lub propozycję współpracy, czekam na wiadomość od Ciebie!

Alina Stasiak

Agencja IMAGE TEAM

tel. 668 557 525

mail: alina.stasiak@interia.pl