Człowiek w masce

13:12


Wolę być marką, niż mieć dobry wizerunek…oczywiście dlatego, że wizerunek można sztucznie stworzyć i wykreować, a swoją markę budujemy latami i jeśli nie jest prawdziwa, zgodna z naszym wnętrzem, misją i zasadami, których przestrzegamy - prędzej, czy później runie… Runie, bo nie będzie wiarygodna i spójna z tym, co tak naprawdę nosimy w sobie.

Spójność. Często słyszymy to słowo w odniesieniu do tego co robimy, czy też jak wyglądamy. Ale co to właściwie oznacza? Czy spójny jest muzyk, który pracuje w filharmonii i gra w orkiestrze, a ubiera się w skórzane spodnie, ma kilka tatuaży i chodzi w glanach? Teoretycznie nie jest to spójność, bo muzyk grający klasykę kojarzy się zdecydowanie z eleganckim, wieczorowym frakiem i nienagannymi manierami. Oczywiście podczas koncertu na scenie powinien raczej komponować się z resztą orkiestry i wyglądać tak jak tego nakazuje funkcjonujący w tej branży dress code, ale w życiu prywatnym nikt mu nie zabroni posiadania własnego stylu. Przecież rockowy styl ubierania się nie spowoduje, że będzie gorszym muzykiem klasycznym!

Dopasowywanie się do pewnych ramek i etykietek przypiętych do danej grupy społecznej, czy też zawodu wcale nie powoduje, że stajemy się spójni. Owszem, jak mówi stare przysłowie „wlazłeś między wrony, kracz jak i one”, ale czy dopasowywanie się do innych tylko po to, aby zyskać ich sympatię i akceptację, a także poczuć się częścią jakiejś wspólnoty, daje nam szczęście i czyni spójnymi?

Brak spójności z własnym sumieniem, poglądami i samym sobą nie łatwo jest ukryć. Nawet jeśli staramy się kreować swój wygląd zewnętrzny, czy też zachowanie i za wszelką cenę ukryć to, że w głębi duszy uważamy zupełnie inaczej, wprawny obserwator może to wychwycić i uznać nas za mało wiarygodnych. Owszem, wielogodzinne ćwiczenie mowy ciała, tonu głosu i własnych ruchów pomoże nam zamaskować nasze prawdziwe oblicze, z czego skrupulatnie korzystają politycy, aktorzy, czy też celebryci. Jak długo jednak da się żyć w takiej „masce”?

Podobne artykuły

0 komentarze

Autor

Moje zdjęcie
PR Manager oraz specjalista w zakresie budowania wizerunku i marki osobistej. Wieloletnie doświadczenie zdobywała w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Pracuje z muzykami, artystami, ekspertami i osobami publicznymi oraz markami firm. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas wieloletniej pracy w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Właściciel Agencji IMAGE TEAM, która współpracuje z osobami publicznymi i artystami w zakresie managementu artystycznego, produkcji festiwali i koncertów, eventów oraz marketingu i PR w nowych mediach. Trener biznesu i coach marki osobistej. Prowadzi szkolenia i warsztaty w zakresie budowania marki osobistej, kreowania wizerunku, komunikacji, public relations i etykiety w biznesie. Członek Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Autorka książki „Droga do gwiazd. Jak budować wizerunek i markę osobistą?” oraz artykułów specjalistycznych w “Marketing&Biznes, “Forum Logopedy”, “KoBBieciarnia Beauty&the Business”.

Copyright

Copyright. Alina Stasiak 2014-2017. All Rights Reserved.

Wszelkie materiały zamieszczone w niniejszym serwisie chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Portal zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z serwisu pod warunkiem podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu źródła wraz z nazwiskiem autora tekstu. Dziękuję!

Kontakt

Jeśli masz do mnie pytania, sugestie lub propozycję współpracy, czekam na wiadomość od Ciebie!

Alina Stasiak

Agencja IMAGE TEAM

tel. 668 557 525

mail: alina.stasiak@interia.pl