Nie odkładaj na jutro bycie tym, kim chcesz być dzisiaj

11:24Czy w każdym momencie życia można rzucić wszystko i zacząć od nowa? Czy zawsze jest czas na to, aby zostać tym, kim kiedyś chciało się być, ale jakoś tak w życiu ułożyło się inaczej?

Jeśli posłuchamy niektórych life coach`ów i mówców motywacyjnych, to na pewno usłyszymy, że możemy to zrobić w każdej chwili i taka zmiana na pewno nas uszczęśliwi. Czy jednak zawsze jesteśmy gotowi na tak trudną podróż w głąb siebie? W naszej głowie pojawia się wówczas mnóstwo pytań. Zastanawiamy się, czy znajdziemy w sobie wystarczająco dużo siły, aby przetrwać to, co niosą za sobą zmiany i zrealizować punkt po punkcie, to co sobie założymy? Ależ oczywiście, że tak właśnie może być. Z wiekiem możemy stać się bardziej wygodni i nie znaleźć w sobie wystarczająco dużo siły na takie wyzwania, dlatego nie należy zwlekać i jeśli to możliwe, zacząć spełniać swoje marzenia jak najszybciej.

Często zdarza się nam, że niesieni przez życiowe zawirowania na chwilę puszczamy stery i lądujemy w miejscu, w którym nigdy nie planowaliśmy wylądować.

Dotyczy to zarówno życia osobistego, jak i zawodowego. Kończąc studia marzymy o pracy w wolnym, kreatywnym zawodzie, a znajdujemy etat w schematycznej korporacji lub nudnym urzędzie i zostajemy tam na wiele lat. Szarpiemy się sami ze sobą, ale nie mamy wystarczająco dużo chęci i motywacji, żeby zrezygnować z ciepłego stołka i regularnej pensji. Po latach czujemy się źle z tym, że nasze marzenia o pracy w wolnym zawodzie zupełnie przepadły, ale wciąż tkwimy w tym układzie i tak już niestety pozostanie.

Można tego uniknąć. Wystarczy zadbać o właściwy kierunek swojej kariery odpowiednio wcześniej. Nie czekać, aż coś się wydarzy i ktoś nas wreszcie zauważy. Trzeba wziąć stery w swoje ręce i mieć nad nimi pieczę, bo czekanie na cud w niczym nie pomoże. Jeśli mamy koncepcję i plan na przyszłość, wiemy kim chcemy być i co zamierzamy robić w życiu, nie opóźniajmy w nieskończoność jego realizacji. Nikt za nas tego nie zrobi!

Zastanów się zatem, czy jesteś we właściwym momencie swojego życia i kariery zawodowej? Czy jesteś tym, kim chciałeś być jeszcze pięć lat temu? Jeśli nie, to prawdopodobnie ostatni moment na podjęcie ważnych decyzji i pierwszy krok naprzód. Wykorzystaj ten moment i zrób teraz wszystko, abyś w przyszłości nie żałował(a), że nawet nie spróbowałeś(łaś)!

Podobne artykuły

1 komentarze

  1. Tak wszystko się zgadza, tylko właśnie z tą realizacją różnie bywa ;) Pozdrawiam Marzena WM

    OdpowiedzUsuń

Autor

Moje zdjęcie
PR Manager oraz specjalista w zakresie budowania wizerunku i marki osobistej. Wieloletnie doświadczenie zdobywała w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Pracuje z muzykami, artystami, ekspertami i osobami publicznymi oraz markami firm. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas wieloletniej pracy w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Właściciel Agencji IMAGE TEAM, która współpracuje z osobami publicznymi i artystami w zakresie managementu artystycznego, produkcji festiwali i koncertów, eventów oraz marketingu i PR w nowych mediach. Trener biznesu i coach marki osobistej. Prowadzi szkolenia i warsztaty w zakresie budowania marki osobistej, kreowania wizerunku, komunikacji, public relations i etykiety w biznesie. Członek Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Autorka książki „Droga do gwiazd. Jak budować wizerunek i markę osobistą?” oraz artykułów specjalistycznych w “Marketing&Biznes, “Forum Logopedy”, “KoBBieciarnia Beauty&the Business”.

Copyright

Copyright. Alina Stasiak 2014-2017. All Rights Reserved.

Wszelkie materiały zamieszczone w niniejszym serwisie chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Portal zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z serwisu pod warunkiem podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu źródła wraz z nazwiskiem autora tekstu. Dziękuję!

Kontakt

Jeśli masz do mnie pytania, sugestie lub propozycję współpracy, czekam na wiadomość od Ciebie!

Alina Stasiak

Agencja IMAGE TEAM

tel. 668 557 525

mail: alina.stasiak@interia.pl