Twarze człowieka sukcesu

11:06


W wywiadzie dla onet.pl zatytułowanym „Lustro”, gwiazda polskiej sceny muzycznej Kayah przyznała, że męczy ją przymus bycia mega szczęśliwą i pozytywną oraz że zazdrości ludziom, że potrafią tak udawać…

A jak jest z Tobą? Czy Ty lubisz udawać, że wszystko jest super i że jesteś wyłącznie człowiekiem sukcesu?

To prawda. W naszych czasach liczą się tylko ludzie sukcesu. O tych, którym się nie udało wolimy nie rozmawiać, a wręcz staramy się ich unikać. Amerykański styl na „człowieka sukcesu” wiecznie zadowolonego i uśmiechającego się całym garniturem równiutkich, białych zębów, przenika coraz bardziej do naszej kultury. Dzisiaj nie wypada mówić, że mamy z czymś problem, bo będzie to odebrane jako oznaka naszej słabości. Przecież nie chcemy być posądzeni o to, że nie umiemy sobie radzić i nie odnajdujemy się w nowoczesnej i pędzącej rzeczywistości. Przecież jesteśmy tacy doskonali...

Z jednej strony słyszymy rady, że trzeba być sobą i nie udawać kogoś innego, a z drugiej codziennie musimy wspinać się na szczyty swoich możliwości, żeby nie pozostawać w tyle.

Ale przecież to nieprawda! Wcale nie jesteśmy tacy idealni i najlepsi. Przecież wcale nie mamy ochoty brać udziału w tym „wyścigu szczurów”. Mamy swoje słabości i chwile, gdy lenistwo jest naszą najsilniejszą cechą charakteru. Nie lubimy się przemęczać i wykorzystujemy każdą wolną chwile na to, aby oddawać się zajęciom, które są łatwe i przyjemne.

Po co w takim razie cały ten teatr? Czy wszyscy musimy być piękni, szczupli i zadowoleni z życia? Czy każda kobieta musi być jak Ewa Chodakowska?

Prawda jest taka, że ona też nie jest idealna. To co robi, to doskonały sposób na biznes i wielka machina marketingowa, która sprzedaje ją jako doskonały produkt. Kto wie, czy rzeczywiście jest taką wspaniałą i empatyczną osobą na jaką się kreuje? A może naiwne kobiety po prostu dają się nabrać wydając na jej ćwiczenia i książki krocie, a w rzeczywistości nie są w stanie nigdy osiągnąć tego, co ona obiecuje? Ona zaś sprytnie nimi manipulując powiększa systematycznie stan swojego konta i śmieje się w duchu, że tak łatwo wierzą w to, co mówi.

Nie znamy odpowiedzi na te wszystkie pytania i jedynie od nas zależy kim jesteśmy w życiu. Czy wolimy chować się za plecami innych i nigdy nie walczyć o swoje marzenia, czy też być jak sprytna trenerka - bizneswoman, która zbija fortunę na swojej pasji i fankach, które jej zaufały. Dzisiejszy świat pełen jest wykreowanych wizerunków i sztucznych kreacji. Musisz sam zdecydować, kim jesteś i jaką wybierasz drogę!

Podobne artykuły

1 komentarze

  1. Ciężko jest jednoznacznie o sobie powiedzieć, że jest się człowiekiem sukcesu. Jednak jeśli prowadzi ktoś własną działalność i robi to dobrze to na pewno można pewien sukces odnieść. U nie doskonale w firmie sprawdza się system https://www.connecto.pl/demo-optima/ który mi ten sukces ułatwia zdobyć.

    OdpowiedzUsuń

Autor

Moje zdjęcie
PR Manager oraz specjalista w zakresie budowania wizerunku i marki osobistej. Wieloletnie doświadczenie zdobywała w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Pracuje z muzykami, artystami, ekspertami i osobami publicznymi oraz markami firm. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas wieloletniej pracy w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Właściciel Agencji IMAGE TEAM, która współpracuje z osobami publicznymi i artystami w zakresie managementu artystycznego, produkcji festiwali i koncertów, eventów oraz marketingu i PR w nowych mediach. Trener biznesu i coach marki osobistej. Prowadzi szkolenia i warsztaty w zakresie budowania marki osobistej, kreowania wizerunku, komunikacji, public relations i etykiety w biznesie. Członek Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Autorka książki „Droga do gwiazd. Jak budować wizerunek i markę osobistą?” oraz artykułów specjalistycznych w “Marketing&Biznes, “Forum Logopedy”, “KoBBieciarnia Beauty&the Business”.

Copyright

Copyright. Alina Stasiak 2014-2017. All Rights Reserved.

Wszelkie materiały zamieszczone w niniejszym serwisie chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Portal zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z serwisu pod warunkiem podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu źródła wraz z nazwiskiem autora tekstu. Dziękuję!

Kontakt

Jeśli masz do mnie pytania, sugestie lub propozycję współpracy, czekam na wiadomość od Ciebie!

Alina Stasiak

Agencja IMAGE TEAM

tel. 668 557 525

mail: alina.stasiak@interia.pl