Kwarantanna blues

09:53Poświęć chwilę, aby docenić wszystko co masz, ponieważ w pewnym momencie życie przestaje dawać i zaczyna brać.

Czas kwarantanny to trudny dla nas wszystkich czas próby siły i charakteru. Nie wszyscy dobrze radzą sobie ze stresem i odosobnieniem. Praca w domu jest też dla wielu całkowitą nowością do której trudno się przystosować. Zastanawia mnie jednak fakt, że niektórzy ludzi nie potrafią spożytkować tego dziwnego dla nas wszystkich okresu przestoju na refleksje, wyciszenie oraz czas dla siebie i rodziny, tylko koniecznie próbują zaistnieć. Jakby w ten sposób niemo krzyczeli: „JA! JA! Spójrz na mnie! Nie zapomnij o mnie!”. Smutne to w sumie, że kieruje nimi aż taka desperacja, bo czas ku temu nie jest najlepszy.

Ludzie chorują i umierają. Trwa epidemia, która przyniesie niewiadome w skutkach efekty dla gospodarki. Lekarze i pielęgniarki pracują na skraju wyczerpania fizycznego i psychicznego. Jest to trudna sytuacja dla nas wszystkich, ale okazuje się, że to wcale nie dla wszystkich jest wystarczająca lekcja pokory. W sieci niektórzy desperacko próbują właśnie teraz zaistnieć i jeszcze zarobić na tym pieniądze. Zastanawiam się co nimi kieruje? Czy to rzeczywiście sytuacja materialna zmusza ich do tego, żeby tak desperacko walczyć o uwagę? A może to po prostu próżność i konieczność ciągłego bycia w centrum zainteresowania oraz potwierdzania swojej wartości ilością lajków? Może pracoholizm, który nie pozwala na czas refleksji, tylko zmusza do nieustannej pracy i zarabiania pieniędzy? 

Oczywiście są branże i zawody, które w tych czasach zyskują i zarabiają. Nie widzę w tym nic złego, bo skoro pojawia się popyt, to należy go wykorzystać i sprzedawać, skoro klienci tego potrzebują. Gorzej, gdy popytu nie ma, bo ludzie są zajęci czymś zupełnie innym i ważniejszym dla nich, a ktoś desperacko miota się i wciska im to, czego w danym czasie wcale nie potrzebują. To już wygląda dość groteskowo.

Może warto wykorzystać ten czas na refleksje i odpoczynek od tego szaleństwa? Może to właśnie jest moment na to, żebyśmy zrozumieli, że to wariactwo w którym żyjemy nie doprowadzi do niczego dobrego? Nie mamy przecież wpływu na to, jak i kiedy się to wszystko skończy. Nie wiemy, czy po okresie kwarantanny nie przyjdzie nam zmierzyć się z nową rzeczywistością i koniecznością zmian, na które wcale nie jesteśmy gotowi.  Trzeba się z tym liczyć, bo jak mówi stare przysłowie: „Chcesz rozśmieszyć Boga, powiedz mu o swoich planach”,  a może plan na nas jest teraz zupełnie inny…

Podobne artykuły

0 komentarze

Autor

Moje zdjęcie
PR Manager oraz specjalista w zakresie budowania wizerunku i marki osobistej. Wieloletnie doświadczenie zdobywała w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Pracuje z muzykami, artystami, ekspertami i osobami publicznymi oraz markami firm. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas wieloletniej pracy w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Właściciel Agencji IMAGE TEAM, która współpracuje z osobami publicznymi i artystami w zakresie managementu artystycznego, produkcji festiwali i koncertów, eventów oraz marketingu i PR w nowych mediach. Trener biznesu i coach marki osobistej. Prowadzi szkolenia i warsztaty w zakresie budowania marki osobistej, kreowania wizerunku, komunikacji, public relations i etykiety w biznesie. Członek Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Autorka książki „Droga do gwiazd. Jak budować wizerunek i markę osobistą?” oraz artykułów specjalistycznych w “Marketing&Biznes, “Forum Logopedy”, “KoBBieciarnia Beauty&the Business”.

Copyright

Copyright. Alina Stasiak 2014-2017. All Rights Reserved.

Wszelkie materiały zamieszczone w niniejszym serwisie chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Portal zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z serwisu pod warunkiem podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu źródła wraz z nazwiskiem autora tekstu. Dziękuję!

Kontakt

Jeśli masz do mnie pytania, sugestie lub propozycję współpracy, czekam na wiadomość od Ciebie!

Alina Stasiak

Agencja IMAGE TEAM

tel. 668 557 525

mail: alina.stasiak@interia.pl