Bo we mnie jest seks ;-)

05:34

Lato, wakacje i …wszystko wokół ocieka seksapilem. Upalna pogoda sprzyja pokazywaniu ciała i eksponowaniu tego, co w pozostałe pory roku zwykle jest szczelnie zakryte. Musicie przyznać, że latem bez względu na wiek i płeć wszyscy jesteśmy jacyś bardziej sexy! Zatem dzisiaj trochę o tym, co na nas działa!

Seksapil, to nasza broń kobieca…

śpiewał znakomity polski aktor Eugeniusz Bodo w czarno-białym filmie z lat 30-tych. Seksapil (z angielskiego - sex appeal, czyli atrakcyjność fizyczna), to jest to coś co posiada każda kobieta, ale nie każda potrafi umiejętnie z tego korzystać. Co prawda umiejętność ta znacznie wzrasta w przypadku, gdy na horyzoncie pojawia się mężczyzna którego testosteron silniej na nas działa, ale niektórym paniom jakoś trudniej przychodzi bycie sexy. Dlaczego? Seksapil to bowiem stan umysłu, poczucie własnej wartości i miłość do własnego ciała, dlatego kobieta świadoma swojej urody obwieszcza to całemu światu - gestami, sposobem mówienia czy poruszania się. Odchylanie głowy do tyłu, odgarnianie włosów, eksponowanie ust i nadgarstka, czy też dotykanie własnego ciała, to tylko niektóre z nich. A damska torebka? Wiedzieliście, że my kobiety traktujemy ją niemal jak przedłużenie własnego ciała? Stawiając torebkę w pobliżu mężczyzny pokazujemy, że jest on w jakimś sensie nam bliski. Położenie torebki w zasięgu wzroku lub ręki mężczyzny to znak, że kobieta jest nim zainteresowana.

Ja jestem macho, niech kobiety mi wybaczą…

czyli jak kobiecy seksapil postrzegany jest przez płeć przeciwną? Co prawda istnieją naukowe dowody, że mężczyzn pociągają bardziej kobiety o dziecięcych twarzach - dużych oczach, małych nosach, pełnych ustach i policzkach - ponieważ takie cechy u większości z nich budzą ojcowskie, opiekuńcze uczucia. Dobra wiadomość dla pań jest jednak taka, że kobieta nie musi być naturalnie piękna, aby pociągać mężczyzn. Pociągają ich bardziej sygnały świadczące o kobiecym zainteresowaniu, niż atrakcyjność fizyczna, czyli nic innego jak nasz seksapil.

Męskie sygnały zalotne są znacznie mniej wyrafinowane i jak łatwo się domyślić, opierają się na demonstracji władzy, zamożności i statusu społecznego. Jeśli jesteś mężczyzną i chcesz sprawdzić której kobiecie się podobasz, włóż garnitur, przekrzyw nieco krawat i połóż na ramieniu nitkę. Żadna kobieta, która będzie uważała cię za atrakcyjnego, nie oprze się pokusie poprawienia krawata i zdjęcia nitki z twojego ramienia. Pamiętaj też, że kobiety wolą mężczyzn o niższym, łagodnym głosie, ponieważ tembr głosu wiąże się z poziomem testosteronu.

Wielu ludzi wierzy, że atrakcyjność fizyczna to najlepszy sposób na wzbudzenie zainteresowania u płci przeciwnej, ale taka opinia wykreowana została głównie przez media. Rzeczywistość jest taka, że bardzo atrakcyjni ludzie są rzadkością, dlatego tak naprawdę wolimy partnerów którzy są w przybliżeniu tak atrakcyjni, jak my sami, dzięki czemu dają nam większe poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie. Zatem...korzystajmy z lata ;-)


Podobne artykuły

0 komentarze

Autor

Moje zdjęcie
PR Manager oraz specjalista w zakresie budowania wizerunku i marki osobistej. Wieloletnie doświadczenie zdobywała w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Pracuje z muzykami, artystami, ekspertami i osobami publicznymi oraz markami firm. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas wieloletniej pracy w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Właściciel Agencji IMAGE TEAM, która współpracuje z osobami publicznymi i artystami w zakresie managementu artystycznego, produkcji festiwali i koncertów, eventów oraz marketingu i PR w nowych mediach. Trener biznesu i coach marki osobistej. Prowadzi szkolenia i warsztaty w zakresie budowania marki osobistej, kreowania wizerunku, komunikacji, public relations i etykiety w biznesie. Członek Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Autorka książki „Droga do gwiazd. Jak budować wizerunek i markę osobistą?” oraz artykułów specjalistycznych w “Marketing&Biznes, “Forum Logopedy”, “KoBBieciarnia Beauty&the Business”.

Copyright

Copyright. Alina Stasiak 2014-2017. All Rights Reserved.

Wszelkie materiały zamieszczone w niniejszym serwisie chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Portal zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z serwisu pod warunkiem podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu źródła wraz z nazwiskiem autora tekstu. Dziękuję!

Kontakt

Jeśli masz do mnie pytania, sugestie lub propozycję współpracy, czekam na wiadomość od Ciebie!

Alina Stasiak

Agencja IMAGE TEAM

tel. 668 557 525

mail: alina.stasiak@interia.pl