Ludzie, których potrzebujemy!

09:46

Święta tuż, tuż…Jedyny temat, który przychodzi mi do głowy w kontekście Świąt Bożego Narodzenia, to relacje. Relacje z ludźmi zaś, to role kluczowe, które wraz z życiową misją i wizją wchodzą w skład osobistych ambicji. Stanowią one podwaliny budowy silnej marki osobistej.

Tyle jednak teorii, bo nie o niej chce dzisiaj pisać. Chce napisać o relacjach, które są nam potrzebne, jak oddychanie. Bez ludzi, którzy są dla nas ważni, potrzebni, stanowią nasze oparcie, byłoby nam trudno żyć. Czy zadajesz sobie czasem takie pytania:

  • Jakie relacje chciałbyś utrzymywać z samym sobą, przyjaciółmi, rodziną, klientami?
  • Kto jest najważniejszy w Twoim życiu?
  • Jakie są Twoje relacje z najbliższymi?
  • W jaki sposób nawiązujesz z nimi kontakt?
  • Dla kogo żyjesz?

Ja sobie zadaję! Szczególnie od czasu, gdy rok temu nieoczekiwanie odszedł mój młodszy, cioteczny brat…Jego strata i inne zmiany w moim życiu, które akurat w tym czasie nastąpiły, pokazały mi z innej perspektywy, kto jest dla mnie naprawdę ważny i o jakie relacje powinnam dbać. Może to źle, że ktoś musiał odejść, abym zauważyła ludzi naprawdę dla mnie ważnych, ale chyba lepiej późno, niż wcale. 

Jakim jesteś człowiekiem i jakie budujesz relacje z ludźmi, wpływa także na Twoją wewnętrzną siłę. Jeśli otoczony jesteś prawdziwymi i szczerymi przyjaciółmi, masz siłę do walki z przeciwnościami losu. Wiesz, że nie jesteś zupełnie sam. 

Jeśli wokół Ciebie są tylko osoby, które wciąż czegoś od Ciebie oczekują i zabierają w ten sposób Twoją energię, szkoda na nich czasu. Najłatwiej zweryfikować takie znajomości, gdy w naszym życiu pojawiają się problemy i porażki. Od razu wychodzi na jaw, kto przykleił się do nas, bo widział w tym korzyść. Ten dla kogo jesteśmy ważni nie będzie się od nas odwracał i udawał, że nie wie o co chodzi. Będzie szukał rozwiązania, drogi, którą możemy pójść wiedząc, że nasz świat runął i sami nie potrafimy chwilowo myśleć racjonalnie. Z tego względu sytuacje podbramkowe w naszym życiu się przydają, bo pozwalają nam oddzielić „ziarno od plew” i rozpoznać tych, którzy są wartościowi i ważni.

Na „huby” emocjonalne, zainteresowane tak naprawdę tylko sobą szkoda czasu, tym bardziej, że jest jeszcze tylu ciekawych ludzi, których przecież chcielibyśmy poznać. Tyle wartości, pasji i emocji, którymi chcielibyśmy się z nimi podzielić. Dajmy im szansę!


Podobne artykuły

0 komentarze

Autor

Moje zdjęcie
PR Manager oraz specjalista w zakresie budowania wizerunku i marki osobistej. Wieloletnie doświadczenie zdobywała w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Pracuje z muzykami, artystami, ekspertami i osobami publicznymi oraz markami firm. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas wieloletniej pracy w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Właściciel Agencji IMAGE TEAM, która współpracuje z osobami publicznymi i artystami w zakresie managementu artystycznego, produkcji festiwali i koncertów, eventów oraz marketingu i PR w nowych mediach. Trener biznesu i coach marki osobistej. Prowadzi szkolenia i warsztaty w zakresie budowania marki osobistej, kreowania wizerunku, komunikacji, public relations i etykiety w biznesie. Członek Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Autorka książki „Droga do gwiazd. Jak budować wizerunek i markę osobistą?” oraz artykułów specjalistycznych w “Marketing&Biznes, “Forum Logopedy”, “KoBBieciarnia Beauty&the Business”.

Copyright

Copyright. Alina Stasiak 2014-2017. All Rights Reserved.

Wszelkie materiały zamieszczone w niniejszym serwisie chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Portal zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z serwisu pod warunkiem podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu źródła wraz z nazwiskiem autora tekstu. Dziękuję!

Kontakt

Jeśli masz do mnie pytania, sugestie lub propozycję współpracy, czekam na wiadomość od Ciebie!

Alina Stasiak

Agencja IMAGE TEAM

tel. 668 557 525

mail: alina.stasiak@interia.pl