Być kobietą w najlepszym wieku…

06:25


Czy jestem już za stara? Kolejne urodziny i coraz rzadziej mam ochotę przyznawać się do swojego wieku. W naszym kraju wiek u kobiety niestety nie jest atutem…

Dlaczego w Polsce kobieta w kwiecie wieku, doświadczona, wykształcona, jeszcze niczego sobie, uważa że jej czas już się skończył? Czy same robimy sobie ten bałagan w głowie, czy też presja społeczna powoduje, że czujemy się tak, jakby świat miał się dla nas za chwilę skończyć?

W mediach co prawda króluje kult młodości i bycia fit, ale gdy przyjrzeć się temu bliżej, to okazuje się, że stałymi bywalczyniami klubów fitness są raczej kobiety w pewnym wieku, a nie dwudziestolatki, które nie mają do tego wystarczająco dużo silnej woli, czasu, a często także pieniędzy. Poza tym kobiety 35+ biegają, jeżdżą na rowerach, zwracają większą uwagę na to, co jedzą, chcą być piękne i zdrowe. I takie też są! Mają już wystarczające duże dzieci, aby móc wreszcie zająć się sobą. Są wykształcone i doświadczone zawodowo, więc biorąc pod uwagę ich sytuację rodzinną i to, że są wreszcie na takim etapie życia, że nie będą już raczej zachodzić w ciążę i brać zwolnienia na dzieci, są doskonałym materiałem na pracownika. Nic, tylko brać!

Przecież nasz wiek, to nie tylko jakaś data w metryce urodzenia. To także nasz stan umysłu, pozytywne nastawienie do ludzi i świata, a także nasze własne samopoczucie. Przecież to oczywiste, że wolimy spędzać czas w towarzystwie dojrzałej, inteligentnej i interesującej osoby, niż zapatrzonego w siebie młokosa, który nie widzi nic poza czubkiem własnego nosa.

Dlaczego więc poddajemy się stereotypom i opiniom, że „w pewnym wieku pewnych rzeczy nie wypada”? Owszem, być może czterdziestolatka w stroju cheerleaderki wygląda niecodziennie, ale jeśli dobrze jej w tym stroju, ubiera go w określonych sytuacjach i wiek nie jest dla niej przeszkodą, to w sumie dlaczego dla nas jest?

Jeśli odpowiednio dopasujemy strój i nastrój do sytuacji oraz okoliczności, nasz wiek nie powinien być przeszkodą w realizacji własnych marzeń, planów i co najważniejsze - w BYCIU SOBĄ! Nie urodziłyśmy się przecież po to, aby spełniać czyjeś oczekiwania i dostosowywać do potrzeb innych. Nie dajmy się więc stereotypom i przede wszystkim same uwierzmy w to, że kolejny rok w naszym życiu nie jest powodem do zamknięcia się w pudle ze starociami!

Podobne artykuły

0 komentarze

Autor

Moje zdjęcie
PR Manager oraz specjalista w zakresie budowania wizerunku i marki osobistej. Wieloletnie doświadczenie zdobywała w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Pracuje z muzykami, artystami, ekspertami i osobami publicznymi oraz markami firm. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas wieloletniej pracy w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Właściciel Agencji IMAGE TEAM, która współpracuje z osobami publicznymi i artystami w zakresie managementu artystycznego, produkcji festiwali i koncertów, eventów oraz marketingu i PR w nowych mediach. Trener biznesu i coach marki osobistej. Prowadzi szkolenia i warsztaty w zakresie budowania marki osobistej, kreowania wizerunku, komunikacji, public relations i etykiety w biznesie. Członek Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Autorka książki „Droga do gwiazd. Jak budować wizerunek i markę osobistą?” oraz artykułów specjalistycznych w “Marketing&Biznes, “Forum Logopedy”, “KoBBieciarnia Beauty&the Business”.

Copyright

Copyright. Alina Stasiak 2014-2017. All Rights Reserved.

Wszelkie materiały zamieszczone w niniejszym serwisie chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Portal zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z serwisu pod warunkiem podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu źródła wraz z nazwiskiem autora tekstu. Dziękuję!

Kontakt

Jeśli masz do mnie pytania, sugestie lub propozycję współpracy, czekam na wiadomość od Ciebie!

Alina Stasiak

Agencja IMAGE TEAM

tel. 668 557 525

mail: alina.stasiak@interia.pl