TY ...do potęgi piątej

09:20


Wydaje nam się, że znamy samych siebie doskonale, ale czy na pewno? Czy znamy swoje mocne strony, które powinniśmy rozwijać i eksponować? Wbrew pozorom, znalezienie w sobie własnego potencjału, wcale nie jest takie łatwe…

Siadam nad ćwiczeniem, którego zadaniem jest znalezienie moich pięciu najważniejszych atutów. Hmmmm…Jaka jestem? Z jakich cech potrafię zrobić użytek?

Kartka papieru z napisanym po środku słowem „TY” i pięcioma wykropkowanymi polami wokół, wcale mi nie pomaga …

Wychowałam się w kochającej rodzinie, chociaż moi rodzice nie należeli do tych, którzy wyłącznie głaszczą po głowie i chwalą. Raczej sporo ode mnie wymagali, szczególnie w kwestii nauki i ocen w szkole. Co prawda nigdy nie trzeba było mnie specjalnie do niej zmuszać, bo miałam silnie rozbudowane poczucie obowiązku i należałam do najlepszych uczniów w klasie. Często w dzieciństwie słyszałam zdania typu „Ludzie to mają dzieci”. Oczywiście miało to wzbudzić moje ambicje i pokazać, że jednak można lepiej.

Na szczęście mój dość indywidualny charakter i silna potrzeba chodzenia własnymi, nie zawsze najwłaściwszymi drogami spowodowały, że nie do końca poddałam się temu. Muszę przyznać, że po latach dość skutecznie udało mi się wyciszyć w sobie głos wewnętrznego krytyka, który skrzecząc w mojej głowie, wciąż kazał mi porównywać się z innymi. Te krytyczne, wewnętrzne głosy, które powodowały niepotrzebny stres i brak wiary w siebie na rozmowach kwalifikacyjnych, podczas wystąpień publicznych, czy też innych, ważnych dla mnie spotkań, pewnego dnia zamknęłam w mysiej dziurze, którą na dodatek szczelnie zasłoniłam poduszką, żeby nie udało im się wyjść…

Wiem, brzmi to kuriozalnie, ale to prawda! Jeśli chcesz, to kiedyś Ci o tym opowiem ;-)

P.S. Uzupełniłam pięć moich najważniejszych, najsilniejszych cech i Tobie też polecam to ćwiczenie. Trzymam tę kartkę pod ręką na biurku i sięgam po nią za każdym razem, gdy mam na swój temat jakieś wątpliwości. Znalazłam swoje dobre, silne i wartościowe cechy, które czynią mnie wyjątkową. Teraz Ty znajdź swoje!

Podobne artykuły

0 komentarze

Autor

Moje zdjęcie
PR Manager oraz specjalista w zakresie budowania wizerunku i marki osobistej. Wieloletnie doświadczenie zdobywała w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Pracuje z muzykami, artystami, ekspertami i osobami publicznymi oraz markami firm. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas wieloletniej pracy w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Właściciel Agencji IMAGE TEAM, która współpracuje z osobami publicznymi i artystami w zakresie managementu artystycznego, produkcji festiwali i koncertów, eventów oraz marketingu i PR w nowych mediach. Trener biznesu i coach marki osobistej. Prowadzi szkolenia i warsztaty w zakresie budowania marki osobistej, kreowania wizerunku, komunikacji, public relations i etykiety w biznesie. Członek Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Autorka książki „Droga do gwiazd. Jak budować wizerunek i markę osobistą?” oraz artykułów specjalistycznych w “Marketing&Biznes, “Forum Logopedy”, “KoBBieciarnia Beauty&the Business”.

Copyright

Copyright. Alina Stasiak 2014-2017. All Rights Reserved.

Wszelkie materiały zamieszczone w niniejszym serwisie chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Portal zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z serwisu pod warunkiem podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu źródła wraz z nazwiskiem autora tekstu. Dziękuję!

Kontakt

Jeśli masz do mnie pytania, sugestie lub propozycję współpracy, czekam na wiadomość od Ciebie!

Alina Stasiak

Agencja IMAGE TEAM

tel. 668 557 525

mail: alina.stasiak@interia.pl