Artysta o silnej marce, może sobie pozwolić na więcej

04:33

Zdjęcie: www.weekend.gazeta.plPrzytulna restauracyjka w dobrym hotelu. Goście siedzą wygodnie przy stolikach i raczą się znakomitą, włoską kuchnią. Obsługa z dużym zaangażowaniem przynosi kolejne dania, a goście delektują się rożnymi gatunkami win. Miły, romantyczny wieczór przy świecach połączony z degustacją win. Goście jednak z niecierpliwością raz po raz zerkają na małą scenkę po środku sali. Czekają na część artystyczną wieczoru - występ znakomitego aktora Mariana Opani.

Wreszcie, gdy winne wino jak zastrzyk naturalnych endorfin dostaje się do krwioobiegu i wprowadza gości w euforyczny stan, na scenie pojawia się Mistrz. Wita go burza oklasków. Aktor doskonały, znany wszystkim z filmów, seriali, kabaretów i teatru. Cichną rozmowy i brzęczenie kieliszków. Mistrz zaczyna recital.

Najpierw piosenka, zaśpiewana i zagrana oczywiście doskonale czyli tak, jak na aktora takiego formatu przystało. W trakcie występu, jakaś lokalna dziennikarka rozstawia kamerę obok sceny i rejestruje występ. Gdy milkną ostatnie takty piosenki, artysta z impetem odwraca się do dziennikarki i karci ją głośno ze sceny: „Ależ proszę Pani, proszę o więcej taktu. Przecież powiedziałem, że udzielę tego wywiadu, ale nie teraz!”. Dziewczyna zmieszana pokornie zwija kamerę i siada w kąciku sali. Wygląda tak, jakby chciała z niej zniknąć.

Sytuacja nieco zmąciła sielską atmosferę, ale artysta szybko wraca do swojego występu. Następny jest wiersz, wyrecytowany z finezją godną Mistrza. Widownia zasłuchana i zaczarowana.

Artysta kończy utwór, a następnie ze stojącego przy scenie małego stoliczka, podnosi do ust filiżankę: „Przecież mówiłem, że ma być posłodzona!” - wykrzykuje w kierunku obsługi. Znowu czar na chwilę prysł.

Goście trochę zaskoczeni sytuacją, patrzą na niezadowolonego aktora i coraz bardziej sparaliżowani siedzą przy swoich stolikach. Bo co będzie, gdy komuś nagle łyżka spadnie i z hałasem uderzy o podłogę w trakcie występu?

Kolejne utwory. Piękne ballady i wiersze miłosne. Sporo żarcików o wnuczku aktora. Atmosfera trochę się rozluźnia, bo wino jednak robi swoje. Nie mniej jednak prawie przy każdym utworze muzycznym, aktor macha nerwowo ręką w kierunku akustyka i ze sceny wypomina mu niedostosowanie głośności utworu do potrzeb wokalnych artysty. A to za cicho, a to za głośno. Akustyk pewnie też skulił się gdzieś w kącie sali…

Recital dobiega końca. Mistrz oczywiście bisuje, bo widownia ciągle jeszcze głodna jest jego wielkiego talentu. Potem kłania się grzecznie i wychodzi z klasą przy akompaniamencie burzy oklasków. To było naprawdę znakomite, artystyczne przeżycie! Okazuje się, że silna marka znakomitego artysty, mimo jego głośnych uwag w kierunku obsługi i dziennikarki w trakcie koncertu spowodowała, że widownia zapatrzona w Mistrza, wybaczyła mu wszystko bez mrugnięcia okiem. W końcu to sam Marian Opania!

Podobne artykuły

0 komentarze

Autor

Moje zdjęcie
PR Manager oraz specjalista w zakresie budowania wizerunku i marki osobistej. Wieloletnie doświadczenie zdobywała w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Pracuje z muzykami, artystami, ekspertami i osobami publicznymi oraz markami firm. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas wieloletniej pracy w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Właściciel Agencji IMAGE TEAM, która współpracuje z osobami publicznymi i artystami w zakresie managementu artystycznego, produkcji festiwali i koncertów, eventów oraz marketingu i PR w nowych mediach. Trener biznesu i coach marki osobistej. Prowadzi szkolenia i warsztaty w zakresie budowania marki osobistej, kreowania wizerunku, komunikacji, public relations i etykiety w biznesie. Członek Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Autorka książki „Droga do gwiazd. Jak budować wizerunek i markę osobistą?” oraz artykułów specjalistycznych w “Marketing&Biznes, “Forum Logopedy”, “KoBBieciarnia Beauty&the Business”.

Copyright

Copyright. Alina Stasiak 2014-2017. All Rights Reserved.

Wszelkie materiały zamieszczone w niniejszym serwisie chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Portal zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z serwisu pod warunkiem podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu źródła wraz z nazwiskiem autora tekstu. Dziękuję!

Kontakt

Jeśli masz do mnie pytania, sugestie lub propozycję współpracy, czekam na wiadomość od Ciebie!

Alina Stasiak

Agencja IMAGE TEAM

tel. 668 557 525

mail: alina.stasiak@interia.pl