Co powie mama?

23:59
źródło: Meg Gaiger/Harpyimages

Znalazłam ten obrazek w sieci i chociaż temat powszechnie znany i stary jak świat, skłonił mnie do głębszej refleksji. Jak bardzo my kobiety, nasze koleżanki, siostry, córki ulegamy wpływowi otoczenia, obrazkom w mediach i kolorowych magazynach. Jak od dziecka stopniowo przestajemy kochać siebie i swoje ciało, a próbujemy na siłę wbić się w kanony piękna, które narzuca nam świat show biznesu i mody.

Kiedy jesteśmy dziećmi to, jak wyglądamy, jest dla nas mało ważne. Patrzymy na siebie z innej perspektywy i inne wartości są dla nas priorytetowe. Największe zmiany zachodzą w wieku dojrzewania, gdy nasze ciało dziwnie zaczyna się zmieniać. Poza tym, coraz większą rolę odgrywa wówczas w naszym życiu płeć przeciwna, której opinia na nasz temat nie jest nam już zupełnie obojętna. Wtedy to w naszej głowie układa się powoli obraz nas samych i myślę, że jest to bardzo ważny moment w życiu, którego szczególnie rodzice nie powinni przegapić.

Jeśli dojrzewająca i zmieniająca się dziewczynka nie będzie miała oparcia w swojej mamie, która będzie ją wspierała i zadba o to, aby córka nauczyła się właściwej oceny siebie samej na tym etapie - potem może być już za późno. Jeśli mama nie nauczy jej patrzeć w lustro z miłością i przyjaźnią do siebie samej, wiara w siebie tej dziewczynki od początku będzie zachwiana. Samej trudno jej bowiem będzie przetrwać czas w którym z brzydkiego kaczątka zmieni się w łabędzia! Tym bardziej, że będzie narażona na ocenę krytycznego zazwyczaj otoczenia, w którym nie zabraknie zazdrosnych i nietolerancyjnych koleżanek.

Ważne, aby w momentach, gdy pojawiają się w niej pierwsze wątpliwości dotyczące wyglądu zewnętrznego czy też wartości jakie sobą reprezentuje, ktoś był przy niej. Ktoś, komu na niej zależy i komu może zaufać. Ktoś, komu może się zwierzyć i kto nie będzie jej krytykował. Ktoś, kto kocha ją taką - jaka jest!

Podobne artykuły

2 komentarze

 1. Helo there.
  Could I ask that the image of the child with scissors is correctly credited to myself Meg Gaiger/Harpyimages please :)
  I dont mind it being used for non profit body positive resons generally, but always ask it is credited
  thank you
  Meg Gaiger/Harpyimages

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hi! When I find your message, I signed your picture. I found this foto on the internet. The article is positive and it's about the importance of a mother's love for her daughter.Don't be afraid. Thank you for picture!

   Usuń

Autor

Moje zdjęcie
PR Manager oraz specjalista w zakresie budowania wizerunku i marki osobistej. Wieloletnie doświadczenie zdobywała w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Pracuje z muzykami, artystami, ekspertami i osobami publicznymi oraz markami firm. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas wieloletniej pracy w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Właściciel Agencji IMAGE TEAM, która współpracuje z osobami publicznymi i artystami w zakresie managementu artystycznego, produkcji festiwali i koncertów, eventów oraz marketingu i PR w nowych mediach. Trener biznesu i coach marki osobistej. Prowadzi szkolenia i warsztaty w zakresie budowania marki osobistej, kreowania wizerunku, komunikacji, public relations i etykiety w biznesie. Członek Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Autorka książki „Droga do gwiazd. Jak budować wizerunek i markę osobistą?” oraz artykułów specjalistycznych w “Marketing&Biznes, “Forum Logopedy”, “KoBBieciarnia Beauty&the Business”.

Copyright

Copyright. Alina Stasiak 2014-2017. All Rights Reserved.

Wszelkie materiały zamieszczone w niniejszym serwisie chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Portal zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z serwisu pod warunkiem podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu źródła wraz z nazwiskiem autora tekstu. Dziękuję!

Kontakt

Jeśli masz do mnie pytania, sugestie lub propozycję współpracy, czekam na wiadomość od Ciebie!

Alina Stasiak

Agencja IMAGE TEAM

tel. 668 557 525

mail: alina.stasiak@interia.pl