Nie ważne, jaka wpadka. Ważne, jak z niej wybrniesz!

07:14
Wystąpienia publiczne zawsze niosą za sobą ryzyko, że wydarzy się coś nieoczekiwanego, co nie wpłynie korzystnie na wizerunek występującego. Dlatego właśnie większość ludzi boi się wystąpień publicznych. Najważniejsze wówczas jest umiejętne wybrnięcie z kłopotliwej sytuacji i odwrócenie uwagi od tego, co poszło nie tak.

Zdarza się to nawet ludziom najbardziej obytym ze sceną, czyli artystom. Na pewno widzieliście wpadkę Mariah Carey podczas sylwestrowego koncertu na Times Square (chciałam załączyć film, ale został już usunięty z YouTube), gdzie zbierają się tłumy Amerykanów, którzy chcą razem powitać Nowy Rok.

Trudno powiedzieć, czy to było celowe zagranie organizatorów, czy rzeczywiście zdarzyły się problemy techniczne, które na takich koncertach nie są niczym nowym. Wokalistka pojawiła się na scenie tuż przed północą, w najbardziej prestiżowym fragmencie koncertu. Zdążyła zaśpiewać bez przeszkód jedną piosenkę, jednak na początku drugiej - "Emotions" - zmylił ją playback i w efekcie nie trafiła ze swoim śpiewem w nagranie. Potem już było tylko gorzej, bo artystka próbowała jakoś wstrzelić się w utwór, ale wciąż jej się nie udawało. Słowem - pełna kompromitacja gwiazdy.

Niestety nie udało jej się wyjść z tej sytuacji "z twarzą" i do końca trwania utworu snuła się po scenie z mikrofonem, próbowała tańczyć i bagatelizować sytuację, ale nie wyglądało to dobrze. Ostatecznie następnego dnia cały świat obejrzał w internecie film z tego nieudanego koncertu.

W takich sytuacjach prawdziwą sztuka jest umiejętne wybrnięcie z kłopotów, co możemy zobaczyć na przykładzie urodzinowego koncertu Natalii Kukulskiej, podczas którego nagle nastąpiła awaria zasilania prądu. Natalia wybrnęła z tego brawurowo, śpiewając unplugged przez ...megafon. Pokazała tym samym, że nie tylko potrafi śpiewać ale również, że ma dystans i poczucie humoru. Niestety gwieździe takiego formatu jak Mariah Carey zabrakło pomysłu na to, jak przekuć tę porażkę w sukces.

Natalia Kukulska bez prądu w Stodole - Koncert Urodzinowy

Podobne artykuły

0 komentarze

Autor

Moje zdjęcie
PR Manager oraz specjalista w zakresie budowania wizerunku i marki osobistej. Wieloletnie doświadczenie zdobywała w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Pracuje z muzykami, artystami, ekspertami i osobami publicznymi oraz markami firm. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas wieloletniej pracy w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Właściciel Agencji IMAGE TEAM, która współpracuje z osobami publicznymi i artystami w zakresie managementu artystycznego, produkcji festiwali i koncertów, eventów oraz marketingu i PR w nowych mediach. Trener biznesu i coach marki osobistej. Prowadzi szkolenia i warsztaty w zakresie budowania marki osobistej, kreowania wizerunku, komunikacji, public relations i etykiety w biznesie. Członek Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Autorka książki „Droga do gwiazd. Jak budować wizerunek i markę osobistą?” oraz artykułów specjalistycznych w “Marketing&Biznes, “Forum Logopedy”, “KoBBieciarnia Beauty&the Business”.

Copyright

Copyright. Alina Stasiak 2014-2017. All Rights Reserved.

Wszelkie materiały zamieszczone w niniejszym serwisie chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Portal zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z serwisu pod warunkiem podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu źródła wraz z nazwiskiem autora tekstu. Dziękuję!

Kontakt

Jeśli masz do mnie pytania, sugestie lub propozycję współpracy, czekam na wiadomość od Ciebie!

Alina Stasiak

Agencja IMAGE TEAM

tel. 668 557 525

mail: alina.stasiak@interia.pl