Pierwsza Dama tańczy sama

01:57Przez kilka ostatnich dni oczy całego świata zwrócone były na Stany Zjednoczone i zaprzysiężenie nowego prezydenta Donalda Trumpa. Nie mniej emocji, niż sam Trump wzbudza jego małżonka Melania oraz łączące ich relacje.

Przypatrując się dokładniej tej parze, łatwo zauważyć, że relacje między małżonkami nie są tak naturalne i spontaniczne, jak było w przypadku Baracka Obamy i jego żony Michelle. Przyglądając się uważnie mowie ciała Melanii Trump odnosi się wrażenie, że jest potwierdzeniem zdania, że uroda i pieniądze, to jednak nie wszystko.

Nawet pierwszy, wspólny taniec nowej pary prezydenckiej wydawał się wystudiowany i sztuczny. Głowa Melanii były mocno odchylona do tyłu, co w przypadku mowy ciała jest oznaką tego, że wcale nie chcemy bliskości z drugą osobą. Melania oczywiście uśmiechała się i próbowała sprawiać wrażenie szczęśliwej, ale szczęście trudno udawać.


Przypatrując się relacjom filmowym z dnia zaprzysiężenia widać wyraźnie, że Donald i Melania rzadko chwytają się za ręce, a jeśli już to robią, to zwykle na chwilę i zupełnie tak jakby wiedzieli, że tak wypada, ale jakoś nie specjalnie czuli taką potrzebę. Nie widać między nimi bliskości ludzi, którzy lubią swoje towarzystwo i wspólnie cieszą się z nowej, jakże prestiżowej roli.Oczywiście musimy wziąć tu pod uwagę, że ta sytuacja, zainteresowanie mediów i opinii publicznej są dla obojga bardzo stresujące, więc nerwowość ruchów i wpadki związane z objęciem tak ważnych stanowisk na pewno się pojawią. Czy jednak chodzi tu tylko o stres spowodowany rolą pierwszej damy?

Mowa ciała Melanii Trump zaniepokoiła także internautów, którzy stworzyli hashtag #freeMelania, a w internecie pojawiły się zdjęcia ludzi trzymających tabliczki z napisem „Melanio, mrugnij dwa razy jeśli potrzebujesz pomocy”, sugerujące konieczność pomocy pierwszej damie, która znalazła się w niekomfortowej dla siebie sytuacji i politycznym układzie, który być może ją przerasta.

Jej twarz jest smutna, zamyślona, a ona sama sprawia wrażenie samotnej, jakby nie cieszyło ją to wszystko, co dzieje się wokół. Miejmy nadzieję, że to rzeczywiście tylko reakcja na nową i trudną życiową rolę, która będzie od niej wymagała wiele pracy i poświęcenia. Czas pokaże, czy dobrze odczytaliśmy jej emocje, bo przecież sądzimy jedynie na podstawie zdjęć i filmów, a to nie to samo co kontakt osobisty i możliwość obserwowania mowy ciała „na żywo”. Życie Melanii u boku Donalda Trumpa nie wydaje się jednak pasmem radości, a przepych, złote klamki i możliwość zamieszkania w Białym Domu, nie zrekompensują prawdziwych uczuć.Podobne artykuły

0 komentarze

Autor

Moje zdjęcie
PR Manager oraz specjalista w zakresie budowania wizerunku i marki osobistej. Wieloletnie doświadczenie zdobywała w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Pracuje z muzykami, artystami, ekspertami i osobami publicznymi oraz markami firm. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas wieloletniej pracy w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Właściciel Agencji IMAGE TEAM, która współpracuje z osobami publicznymi i artystami w zakresie managementu artystycznego, produkcji festiwali i koncertów, eventów oraz marketingu i PR w nowych mediach. Trener biznesu i coach marki osobistej. Prowadzi szkolenia i warsztaty w zakresie budowania marki osobistej, kreowania wizerunku, komunikacji, public relations i etykiety w biznesie. Członek Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Autorka książki „Droga do gwiazd. Jak budować wizerunek i markę osobistą?” oraz artykułów specjalistycznych w “Marketing&Biznes, “Forum Logopedy”, “KoBBieciarnia Beauty&the Business”.

Copyright

Copyright. Alina Stasiak 2014-2017. All Rights Reserved.

Wszelkie materiały zamieszczone w niniejszym serwisie chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Portal zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z serwisu pod warunkiem podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu źródła wraz z nazwiskiem autora tekstu. Dziękuję!

Kontakt

Jeśli masz do mnie pytania, sugestie lub propozycję współpracy, czekam na wiadomość od Ciebie!

Alina Stasiak

Agencja IMAGE TEAM

tel. 668 557 525

mail: alina.stasiak@interia.pl