Mowa ciała zawsze działa

09:12

fot. Mana Manowska

💎Czy wiecie, że przyjmując odpowiednią postawę, możemy wywrzeć na innych pożądane wrażenie?

😎Jestem pewny siebie.
Wyprostuj plecy, wciągnij brzuch, swobodnie opuść ramiona, trzymaj głowę prosto (ale nie zadzieraj nosa). Osoby słabe i niepewne kulą się i krzyżują ręce na piersiach, przez co wydają się niezainteresowane i nieprzychylnie nastawione.

🤩Jestem kimś interesującym.
Rozmawiając z kimś, pochyl się lekko w kierunku rozmówcy. Przyjmując taką pozycję będziesz odbierany jako osoba interesujące i miła, odchylając się do tyłu uznawany będziesz za niezainteresowanego i aroganckiego.

😠Jestem silny i niczego się nie boję.
Stań w rozkroku, z wyprostowanymi nogami i szeroko rozstawionymi stopami. Taka postawa zapewnia większą stabilność i wyraża pewność siebie. Przyjęcie postawy nieruchomej dodatkowo komunikuje: jestem silny i jestem otwarty. Stanie w rozkroku wskazuje na otwartość i dominację, nogi skrzyżowane sugerują zamknięcie, uległość i obronę.

😇Wiem, czego chcę.
Usiądź prosto i wygodnie (ale nie nie opieraj się zbytnio na krześle). To pokazuje, że masz dużo energii. Jesteś opanowany i świadomy siebie. Osobę, która siada na samym brzegu krzesła odbieramy jako kogoś, komu brak pewności siebie i kto nie jest w pełni przekonany co do słuszności sprawy, z którą przyszedł.


Podobne artykuły

0 komentarze

Autor

Moje zdjęcie
PR Manager oraz specjalista w zakresie budowania wizerunku i marki osobistej. Wieloletnie doświadczenie zdobywała w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Pracuje z muzykami, artystami, ekspertami i osobami publicznymi oraz markami firm. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas wieloletniej pracy w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Właściciel Agencji IMAGE TEAM, która współpracuje z osobami publicznymi i artystami w zakresie managementu artystycznego, produkcji festiwali i koncertów, eventów oraz marketingu i PR w nowych mediach. Trener biznesu i coach marki osobistej. Prowadzi szkolenia i warsztaty w zakresie budowania marki osobistej, kreowania wizerunku, komunikacji, public relations i etykiety w biznesie. Członek Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Autorka książki „Droga do gwiazd. Jak budować wizerunek i markę osobistą?” oraz artykułów specjalistycznych w “Marketing&Biznes, “Forum Logopedy”, “KoBBieciarnia Beauty&the Business”.

Copyright

Copyright. Alina Stasiak 2014-2017. All Rights Reserved.

Wszelkie materiały zamieszczone w niniejszym serwisie chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Portal zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z serwisu pod warunkiem podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu źródła wraz z nazwiskiem autora tekstu. Dziękuję!

Kontakt

Jeśli masz do mnie pytania, sugestie lub propozycję współpracy, czekam na wiadomość od Ciebie!

Alina Stasiak

Agencja IMAGE TEAM

tel. 668 557 525

mail: alina.stasiak@interia.pl