Tania to twardzielka!

07:54


Kiedy zobaczyłam te dwa zdjęcia, wydały mi się w jakiś sposób podobne do siebie! Mimo, iż każde z nich widziałam zupełnie gdzieś indziej, w głowie składały mi się w jakąś symboliczną całość.
  


Pierwszy to obraz Vincenta Desiderio „Cockaigne”. Wypełniony jest niezliczoną ilością książek otwartych na reprodukcjach malarstwa. Obraz ukazuje zderzenie dwóch światów: materialności, podstawowej potrzeby, jaką jest jedzenie z duchowością, zaspokajaniem potrzeb wyższych. 
Na drugim zdjęciu widać setki dokumentów znalezionych w rzece, w pobliżu rezydencji prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. Znalezione dokumenty i amunicja, to rzeczy, których prezydent próbował się pozbyć, aby nie wpadły w ręce rewolucjonistów. Przy pomocy nurków wydobyto je na brzeg. Trwa akcja suszenia papierów i analizowania ich zawartości.

Tak sztuka i rzeczywistość przenikają się i skłaniają do refleksji! 

Nie byłabym sobą, gdybym nie napisała czegoś na temat ostatnich wydarzeń na Ukrainie. Tym bardziej, że moja przyjaciółka Tania, pochodzi właśnie z tego kraju. Poznałyśmy się na studiach. Zawsze podziwiałam ją za to, że nauczyła się języka polskiego tak, że nawet trudno było wyczuć jej akcent. Jest dziennikarką w Polsce, ale zawsze bardzo interesowało ją to, co dzieje się w jej kraju. Przez wiele lat pracowała w „Rzeczpospolitej”, a podczas Pomarańczowej Rewolucji była nawet korespondentką tej gazety w Kijowie. Rozmawiała wówczas ze wszystkimi, najważniejszymi postaciami tych wydarzeń na Ukrainie i wielokrotnie mi o nich opowiadała. 

Teraz także jej tablica na FB jest dla mnie doskonałym źródłem informacji o tym, co dzieje się w jej kraju. Patrzę na mieszkańców Ukrainy przez pryzmat Tani, która jest twarda, uparta i pewna siebie. Mimo wielu niepowodzeń, łatwo się nie poddaje! Jeśli taka jest też Ukraina, to nie mam żadnych wątpliwości, że ten kraj da sobie radę!

 
Podobne artykuły

0 komentarze

Autor

Moje zdjęcie
PR Manager oraz specjalista w zakresie budowania wizerunku i marki osobistej. Wieloletnie doświadczenie zdobywała w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Pracuje z muzykami, artystami, ekspertami i osobami publicznymi oraz markami firm. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas wieloletniej pracy w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Właściciel Agencji IMAGE TEAM, która współpracuje z osobami publicznymi i artystami w zakresie managementu artystycznego, produkcji festiwali i koncertów, eventów oraz marketingu i PR w nowych mediach. Trener biznesu i coach marki osobistej. Prowadzi szkolenia i warsztaty w zakresie budowania marki osobistej, kreowania wizerunku, komunikacji, public relations i etykiety w biznesie. Członek Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Autorka książki „Droga do gwiazd. Jak budować wizerunek i markę osobistą?” oraz artykułów specjalistycznych w “Marketing&Biznes, “Forum Logopedy”, “KoBBieciarnia Beauty&the Business”.

Copyright

Copyright. Alina Stasiak 2014-2017. All Rights Reserved.

Wszelkie materiały zamieszczone w niniejszym serwisie chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Portal zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z serwisu pod warunkiem podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu źródła wraz z nazwiskiem autora tekstu. Dziękuję!

Kontakt

Jeśli masz do mnie pytania, sugestie lub propozycję współpracy, czekam na wiadomość od Ciebie!

Alina Stasiak

Agencja IMAGE TEAM

tel. 668 557 525

mail: alina.stasiak@interia.pl