Marka własna pisarki prowincjonalnej

09:15Od dawna z wielką przyjemnością śledzę poczynania mojej koleżanki z podwórka. Znam Kasię z czasów dzieciństwa. Potem również wielokrotnie nasze drogi życiowe gdzieś się przecinały. Zawsze miała artystyczną duszę. Pisała wiersze, tworzyła lokalną gazetę, pracowała w biurze informacji turystycznej i promocji naszego, rodzinnego miasta. Wiem, że życie nie oszczędziło jej zakrętów, ale z wielką satysfakcją przyglądam się temu, co osiągnęła i kim się stała. 

Kilka lat temu napisała książkę, potem kolejną i następną. W tej chwili ma ich na swoim kącie całkiem sporo, ale nie o jej książkach chcę dzisiaj napisać. Chcę opowiedzieć o jej pomyśle na siebie i na swoją twórczość. Na markę, którą sama codziennie buduje.

Analizę pisarskiego wizerunku Kasi możemy zacząć od tego, że mieszka w małej miejscowości koło Mrągowa. Jest więc mieszkanką mazurskiej „prowincji”. Tworząc swoją markę pisarki, dokładnie odpowiedziała sobie na pytania: Kim jest? Czym się zajmuje? Do czego zmierza? Jej książki to magiczne opowieści o ludziach, tradycjach i życiu na prowincji. To o czym pisze, pięknie współgra z miejscem w którym żyje i z jej stylem życia. Prowadzi także blog „Prowincja pełna marzeń”. 

Doskonale komunikuje się ze swoimi czytelnikami na Facebooku. Umieszcza tam wpisy nie tylko o swoich spotkaniach autorskich i zdjęcia z tych spotkań. Gotuje także regionalne, ekologiczne potrawy. Umieszcza przepisy kulinarne i zdjęcia. Pyta o nowe i ciekawe receptury swoich czytelników. 

To nie wszystko, bo Kasia sama „produkuje” pachnące, prowincjonalne mydełka. Po prostu magia! Mydełka w różnych kształtach z kokosowym mlekiem i siemieniem lnianym, z rumiankiem, nagietkiem i miodem oraz olejkiem z kwiatu bawełny. Cały stworzony przez nią świat pasuje do niej i do jej książek, dlatego ludzie jej wierzą i kochają to, co robi, bo jest prawdziwe. 

Jej twórczość, to także doskonała promocja regionu. Książki napisane przez Kasię czytają przecież czytelnicy i czytelniczki w całym kraju. Dzięki niej i historiom spisanym na stronicach jej książek, możemy pochwalić się naszymi regionalnymi tradycjami, legendami i tym, co mamy najlepsze.

Marka osobista, którą stworzyła Kasia jest spójna i wiarygodna. Wartości, które wyznaje są zgodne z tym, co prezentuje na zewnątrz. Jest otwarta, lubi ludzi i interakcje z nimi. Zgodnie z zasadą „bądź dobra i mów o tym” chętnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami i refleksjami, ale zawsze z szacunkiem dla siebie i dla swoich czytelników. 

Zdjęcie pochodzi ze strony FB Kasi Enerlich.


Podobne artykuły

0 komentarze

Autor

Moje zdjęcie
PR Manager oraz specjalista w zakresie budowania wizerunku i marki osobistej. Wieloletnie doświadczenie zdobywała w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Pracuje z muzykami, artystami, ekspertami i osobami publicznymi oraz markami firm. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas wieloletniej pracy w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Właściciel Agencji IMAGE TEAM, która współpracuje z osobami publicznymi i artystami w zakresie managementu artystycznego, produkcji festiwali i koncertów, eventów oraz marketingu i PR w nowych mediach. Trener biznesu i coach marki osobistej. Prowadzi szkolenia i warsztaty w zakresie budowania marki osobistej, kreowania wizerunku, komunikacji, public relations i etykiety w biznesie. Członek Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Autorka książki „Droga do gwiazd. Jak budować wizerunek i markę osobistą?” oraz artykułów specjalistycznych w “Marketing&Biznes, “Forum Logopedy”, “KoBBieciarnia Beauty&the Business”.

Copyright

Copyright. Alina Stasiak 2014-2017. All Rights Reserved.

Wszelkie materiały zamieszczone w niniejszym serwisie chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Portal zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z serwisu pod warunkiem podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu źródła wraz z nazwiskiem autora tekstu. Dziękuję!

Kontakt

Jeśli masz do mnie pytania, sugestie lub propozycję współpracy, czekam na wiadomość od Ciebie!

Alina Stasiak

Agencja IMAGE TEAM

tel. 668 557 525

mail: alina.stasiak@interia.pl