Muzyczny pasztet

11:46

                           www.mammaliandaily.com

Oglądałam Festiwal Piosenki w Opolu. Dziwne, bo jestem wielbicielką dobrej muzyki wszelakiej, a siadłam przed telewizorem wyłącznie dlatego, aby obejrzeć występ pewnej znanej mi i lubianej artystki. Jej piosenka akurat niezbyt pasowała do formuły festiwalu, ale wiedziałam, że gra ze świetnymi muzykami i byłam ciekawa, jak to wszystko wypadnie. Wyglądała rewelacyjnie i zaśpiewała świetne, ale tak jak niestety przewidywałam, nie wygrała…bo nie zaśpiewała łatwej piosenki zrobionej pod publiczkę.

Kiedyś taki festiwal w Opolu, czy Sopocie, to było prawie święto narodowe. Pamiętam, że będąc dzieckiem wyczekiwałam wieczora, aby zobaczyć tę wielką galę polskiej piosenki! Teraz, mimo iż muzyka jest ważna w moim życiu, zupełnie nie przykładam wagi do strony muzycznej tej imprezy. Dlaczego? …bo wiem, że wielkich niespodzianek nie będzie. Ot, taka sobie miałka, muzyczna papka. Muzyka dla mas.

Nie wiem dlaczego, ale słuchając kilku piosenek miałam wrażenie, jakbym wciąż słuchała olsztyńskiego Eneja. Modny nurt połączenia folku z popem. Dobry na zakrapiane imprezy. Łatwy, rytmiczny, bez skomplikowanej linii melodycznej. Maryla Rodowicz wyprodukowana przez Donatana (tego od Cleo) też brzmi podobnie…

Na dodatek budzę się dzisiaj rano, a już w internecie trąbią o zakulisowej, opolskiej rozrubie. Wkurzony, pewny swego Donatan (ten od Cleo oczywiście) pobił managera niejakiego Michała Szpaka, który jednak okazał się zwycięzcą. Czytam z niedowierzaniem… Wieści prawie jak z boiska piłki nożnej po przegranym meczu zespołu w piątej lidze. Cóż to za klasa ludzi?

Do zwycięskiego występu Michała Szpaka, nawet nie dotrwałam, dlatego dzisiaj rano nadrabiam zaległości i szukam tego kawałka w internecie. Znajduję w końcu tego dziwnego Szpaka, wydzierającego się w piosence „Jesteś bohaterem”! A to co? Piosenka motywacyjna! A tak swoją drogą, gdyby Michał Szpak zapuścił brodę, mógłby być naszą, rodzimą Conchitą…

Internet wyrzuca mi kolejne info o Donatanie. Ponoć na wieczornym koncercie w Opolu wystąpił w tej samej koszulce, w której był na przedpołudniowym koncercie w innym mieście. Poczułam prawie zapach potu…

Może festiwal opolski był kiedyś świętem polskiej piosenki? Może wylansowano tam wielkie przeboje, które śpiewano potem na każdej imprezie w tym kraju? Teraz może z przesytu imprez tego typu, może z powodu konsumpcjonizmu społeczeństwa i nawrotu popularności kultury disco polo, która z dobrą muzyką ma niewiele wspólnego, jakość serwowana nam na festiwalu pozostawia wiele do życzenia.

Zupełnie jak w tej reklamie sponsora, emitowanej tuż przed telewizyjną relacją z festiwalu! Najpierw naszym oczom ukazuje się ujecie w którym śliczne, żwawe świnki patrzą radośnie na widza. Każdy już prawie chciałby wziąć na wychowanie taką śliczną świnkę i traktować ją z miłością, jak każdego, domowego pupila…ale w kolejnym ujęciu widać tylko kiełbasy i szynki zrobione z tych świnek i radosnego hodowcę z rodziną, który mówi, że zjada tylko mięso z własnych świnek.

Nasze rodzime gwiazdy show biznesu są jak ta wielka rodzina, która zjada sama siebie w pędzie za popularnością i rozgłosem. A co na to widz? Patrząc na to wszystko, odechciewa mu się tego bratobójczego, muzycznego pasztetu…

Podobne artykuły

2 komentarze

  1. ale kto został pobity - Michał, czy jego manago?

    OdpowiedzUsuń
  2. To raczej były przepychanki między panami, a nie pobicie ;-) Donatan miał rzekomo stanąć w obronie Maryli Rodowicz, którą obrażał manager Michała Szpaka. Taki z niego gentelman!

    OdpowiedzUsuń

Autor

Moje zdjęcie
PR Manager oraz specjalista w zakresie budowania wizerunku i marki osobistej. Wieloletnie doświadczenie zdobywała w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Pracuje z muzykami, artystami, ekspertami i osobami publicznymi oraz markami firm. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas wieloletniej pracy w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Właściciel Agencji IMAGE TEAM, która współpracuje z osobami publicznymi i artystami w zakresie managementu artystycznego, produkcji festiwali i koncertów, eventów oraz marketingu i PR w nowych mediach. Trener biznesu i coach marki osobistej. Prowadzi szkolenia i warsztaty w zakresie budowania marki osobistej, kreowania wizerunku, komunikacji, public relations i etykiety w biznesie. Członek Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Autorka książki „Droga do gwiazd. Jak budować wizerunek i markę osobistą?” oraz artykułów specjalistycznych w “Marketing&Biznes, “Forum Logopedy”, “KoBBieciarnia Beauty&the Business”.

Copyright

Copyright. Alina Stasiak 2014-2017. All Rights Reserved.

Wszelkie materiały zamieszczone w niniejszym serwisie chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Portal zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z serwisu pod warunkiem podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu źródła wraz z nazwiskiem autora tekstu. Dziękuję!

Kontakt

Jeśli masz do mnie pytania, sugestie lub propozycję współpracy, czekam na wiadomość od Ciebie!

Alina Stasiak

Agencja IMAGE TEAM

tel. 668 557 525

mail: alina.stasiak@interia.pl