Czy "pozycja siły" pomaga?

09:43

Od czasu do czasu lubię sobie obejrzeć pewien filmik, w którym psycholog społeczny Amy Cuddy, opowiada swoją historię:


Za każdym razem, gdy oglądam ten film, wzruszam się zawsze w tym samym momencie, chociaż przecież po tylu razach powinnam się na to uodpornić? Dlaczego? Z prostej przyczyny. Pani profesor jest po prostu prawdziwa i szczera w tym, co mówi. Dlaczego więc oglądałam ten film tyle razy? Chyba dlatego, że po prostu jej wierzę i nie chodzi tu wcalę o tę rzewną historyjkę, ale o badania naukowe o których opowiada. Przedstawia magię użycia pewnej postawy ciała, która w sytuacjach dużego stresu i niepewności może nam trochę pomóc. Dziwne, ale prawdziwe i na dodatek potwierdzone badaniami. Okazuje się, że nie tylko nasze myśli wpływają na nasze zachowanie, bywa również odwrotnie. Ten film pokazuje pozy, które wpływają na zwiększenie poczucia własnej wartości i pewności siebie. Być może na krótki czas, ale zawsze to coś! W takich sytuacjach jak rozmowa kwalifikacyjna, czy spotkanie z trudnym klientem, może warto poświęcić dwie minuty i przez chwilę poczuć się zwycięzcą. Nawet jeśli nie w tej walce, to na pewno w kolejnej!


Podobne artykuły

1 komentarze

  1. Bardzo fajny filmik. Wypróbuję, na początek w negocjacjach z żoną :P

    OdpowiedzUsuń

Autor

Moje zdjęcie
PR Manager oraz specjalista w zakresie budowania wizerunku i marki osobistej. Wieloletnie doświadczenie zdobywała w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Pracuje z muzykami, artystami, ekspertami i osobami publicznymi oraz markami firm. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas wieloletniej pracy w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Właściciel Agencji IMAGE TEAM, która współpracuje z osobami publicznymi i artystami w zakresie managementu artystycznego, produkcji festiwali i koncertów, eventów oraz marketingu i PR w nowych mediach. Trener biznesu i coach marki osobistej. Prowadzi szkolenia i warsztaty w zakresie budowania marki osobistej, kreowania wizerunku, komunikacji, public relations i etykiety w biznesie. Członek Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Autorka książki „Droga do gwiazd. Jak budować wizerunek i markę osobistą?” oraz artykułów specjalistycznych w “Marketing&Biznes, “Forum Logopedy”, “KoBBieciarnia Beauty&the Business”.

Copyright

Copyright. Alina Stasiak 2014-2017. All Rights Reserved.

Wszelkie materiały zamieszczone w niniejszym serwisie chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Portal zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z serwisu pod warunkiem podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu źródła wraz z nazwiskiem autora tekstu. Dziękuję!

Kontakt

Jeśli masz do mnie pytania, sugestie lub propozycję współpracy, czekam na wiadomość od Ciebie!

Alina Stasiak

Agencja IMAGE TEAM

tel. 668 557 525

mail: alina.stasiak@interia.pl