Moc pośladków, czyli o tym, że mowa ciała na mnie działa!

06:21Lubię obserwować ludzi i na podstawie ich mowy ciała wyobrażać sobie o czym myślą? Moja znajomość tej sztuki nie jest jeszcze wystarczająco zaawansowana, ale podziwiam specjalistów, którzy „czytają” z ludzkiej twarzy i zachowania. 

Główny bohater rewelacyjnego serialu „Lie to me”, przetłumaczonego na polski jako „Magia kłamstwa”, jest moim guru w tej dziedzinie. Doktor Cal Lightman, to postać fikcyjna, ale stosowane przez niego techniki czytania z ludzkiej twarzy są jak najbardziej prawdziwe. Umiejętność odczytania kłamstwa z twarzy przesłuchiwanej osoby, to technika stosowana przecież także w naszej rzeczywistości. Sztuka to niezwykła, wymagająca doskonałej znajomości psychiki człowieka. Dr Lightman po kącikach ust i mięśniach wokół oczu potrafi bezbłędnie odczytać intencje drugiego człowieka i naprawdę go za to podziwiam, nawet jeśli jest wymyślony.

Mowa ciała to przecież nasz codzienny język, znacznie skuteczniejszy od tego, co mówimy. Wiadomo, że kłamcę można poznać po rozszerzonych źrenicach, szybkim mruganiu oczami, czy chociażby wolniejszym i mniej składnym mówieniu. Tak jest w teorii, bo czy za każdym razem rozpoznacie kłamcę, nawet znając te oznaki? Wiele zależy przecież od stopnia znajomości danego człowieka. Łatwiej odczytujemy osoby, które dobrze znamy, bo mamy odniesienie do ich codziennego zachowania i wyrazu twarzy.

Szerokie źrenice mogą być jednak mylące, bo w taki sam sposób reagują nasze oczy, gdy patrzymy na coś lub kogoś atrakcyjnego. Źrenice mogą nas zdradzić, ponieważ człowiek zupełnie nad nimi nie panuje. Na przykład zakochani patrząc sobie w oczy sprawdzają zaangażowanie partnera. Z tej wiedzy korzystają też orientalni kupcy, którzy śledzą źrenice i po oczach sprawdzają zainteresowanie klientów oferowanymi produktami.

Uczciwą częścią naszego ciała są także stopy, które pozostawione same sobie są doskonałym barometrem tego, co dzieje się w naszej głowie. Jeśli zauważysz, że twój rozmówca postukuje stopą o podłogę, to znaczy, że najchętniej by już wyszedł. Gdy widzisz, że jego noga założona na nogę zaczyna „kopać powietrze”, to znak, że jego znudzenie przeradza się wręcz w agresję. Jeśli stopy twojego rozmówcy są skierowane w twoją stronę, oznacza to, że osoba ta jest zainteresowana tym, co mówisz, a nawet się z tym zgadza. W przypadku zakochanych skierowane w naszą stronę stopy, to wręcz oznaka, że mamy u tej osoby spore szanse!

Czy wiecie, że ludzie Średniowiecza byli przekonani, iż diabeł nie posiada pośladków? Dlatego uważali, że wystarczyło je wypiąć by wzbudzić jego zazdrość i odwrócić zły wzrok. Zatem był to doskonały sposób na odpędzanie sił nieczystych. Obecnie też możemy wykorzystywać magiczną siłę naszych pośladków. Według wskazówek psychologów ich ściskanie ułatwia bowiem opanowanie tremy i pozwala łatwiej się skoncentrować.

Jak widać nauka to fascynująca i można na jej temat pisać jeszcze wiele, bo przecież nigdy nie wiadomo na ile nasz rozmówca potrafi czytać z naszej mowy ciała? Zawsze przecież możemy trafić na jakiegoś doktora Lightmana :-)
Podobne artykuły

0 komentarze

Autor

Moje zdjęcie
PR Manager oraz specjalista w zakresie budowania wizerunku i marki osobistej. Wieloletnie doświadczenie zdobywała w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Pracuje z muzykami, artystami, ekspertami i osobami publicznymi oraz markami firm. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas wieloletniej pracy w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Właściciel Agencji IMAGE TEAM, która współpracuje z osobami publicznymi i artystami w zakresie managementu artystycznego, produkcji festiwali i koncertów, eventów oraz marketingu i PR w nowych mediach. Trener biznesu i coach marki osobistej. Prowadzi szkolenia i warsztaty w zakresie budowania marki osobistej, kreowania wizerunku, komunikacji, public relations i etykiety w biznesie. Członek Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Autorka książki „Droga do gwiazd. Jak budować wizerunek i markę osobistą?” oraz artykułów specjalistycznych w “Marketing&Biznes, “Forum Logopedy”, “KoBBieciarnia Beauty&the Business”.

Copyright

Copyright. Alina Stasiak 2014-2017. All Rights Reserved.

Wszelkie materiały zamieszczone w niniejszym serwisie chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Portal zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z serwisu pod warunkiem podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu źródła wraz z nazwiskiem autora tekstu. Dziękuję!

Kontakt

Jeśli masz do mnie pytania, sugestie lub propozycję współpracy, czekam na wiadomość od Ciebie!

Alina Stasiak

Agencja IMAGE TEAM

tel. 668 557 525

mail: alina.stasiak@interia.pl